Plugins - - en to es translation catalogue (34 entries)

note: translators: %s: Plugin name. Do not translate.
en: %s plugin can only be called once.
es: El plugin %s solo pude ser llamado una vez.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Version number of WooCommerce required to run plugin. Do not translate.
en: %1$s requires WooCommerce version %2$s or greater.
es: %1$s necesita la versión de WooCommerce %2$s o superior.

note: translators: %s: Plugin name. Do not translate.
en: %s requires WooCommerce to be activated.
es: %s necesita que WooCommerce esté activado.

note: translators: %s: Plugin name. %s: A hyperlink. Do not translate.
en: <strong>%1$s plugin is almost ready.</strong> <a href="%2$s">Click here</a> to get started.
es: <strong>%1$s el plugin está casi listo.</strong> <a href="%2$s">Haz clic aquí</a> para empezar.

en: Account Id
es: ID de la cuenta

en: Advanced Settings
es: Ajustes avanzados

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Plugin name. Do not translate.
en: An older version of "%1$s" plugin is active. For "%2$s" to work, please deactivate it, or update to latest version.
es: Está activa una versión anterior del plugin «%1$s». Para que «%2$s» funcione, desactívalo o actualízalo a la última versión.

en: Application Token
es: Token de la aplicación

en: Edit Settings
es: Editar ajustes

note: translators: "Facebook Ads" is product name. Do not translate.
en: Facebook Ads campaigns
es: Campañas de Facebook Ads

note: translators: "Facebook Advantage+" is product name. Do not translate.
en: Effortless Facebook Advantage+ campaign creation
es: Creación de campañas Facebook Advantage+ sin esfuerzo

note: translators: Facebook is product name. Do not translate.
en: Facebook Verification Token
es: Token de verificación de Facebook

en: Authorize API Access
es: Autorizar acceso API

en: Create new ad
es: Crear nuevo anuncio

en: Easily view and adjust your existing ads to optimize performance and maximize ROI.
es: Visualiza y ajusta fácilmente tus anuncios existentes para optimizar el rendimiento y maximizar el ROI.

en: Grow your business
es: Haz crecer tu empresa

en: Invalid Data.
es: Datos no válidos.

note: Description of the plugin
en: Kliken's all-in-one marketing platform helps business owners reach high-intent customers, surpass your competition and realize significant growth in sales, while decreasing conversion costs.
es: La plataforma de marketing todo en uno de Kliken ayuda a los propietarios de empresas a llegar a los clientes más exigentes, superar a la competencia y conseguir un crecimiento significativo de ventas, al mismo tiempo que se reducen los costes de conversión.

note: translators: Facebook, Instagram, and Advantage+ are product names. Do not translate.
en: Launch new ad campaigns across Facebook and Instagram with Advantage+ for maximum reach and efficiency.
es: Lanza nuevas campañas publicitarias en Facebook e Instagram con Advantage+ para lograr la máxima eficacia y alcance.

en: Save Changes
es: Guardar cambios

note: translators: Woo, or WooCommerce is product name. Do not translate.
en: Seamless integration with your Woo store
es: Integración perfecta con tu tienda Woo

en: Settings
es: Ajustes

en: Track ad performance, revenue, and sales with ease
es: Haz un seguimiento del rendimiento de los anuncios, los ingresos y las ventas con facilidad

note: translators: "Facebook Ads" is product name. Do not translate.
en: with Facebook Ads
es: con Facebook Ads

en: Dashboard
es: Escritorio

en: Get Started
es: Primeros pasos

en: Manage account
es: Gestionar cuenta

en: Manage ads
es: Gestionar anuncios

en: Sorry, you cannot list resources.
es: Lo siento, no puedes listar recursos.

en: Support
es: Soporte

en: This will dismiss the message permanently. Are you sure?
es: Esto descartará el mensaje de manera definitiva. ¿Quieres continuar?

en: Update your account settings, billing information, and preferences to keep everything running smoothly.
es: Actualiza los ajustes de tu cuenta, la información de facturación y tus preferencias para que todo funcione de correctamente.

en: What are these options?
es: ¿Cuáles son esas opciones?

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s, %3$s: Hyperlinks. Meta, Pixel are brand names/products. Do not translate.
en: You currently have %1$s installed which is using a different Meta Pixel. This may result in under reporting of conversions. Please consider updating the account settings to use the same Pixel in each app, or <a href="%2$s">click here</a> to disable the %1$s app. <a href="%3$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Learn more</a>.
es: Actualmente, tienes instalado %1$s, que utiliza un Meta Pixel diferente. Esto puede provocar que no se registren las conversiones. Considera la posibilidad de actualizar los ajustes de la cuenta para utilizar el mismo píxel en cada aplicación o <a href="%2$s">haz clic aquí</a> para desactivar la aplicación %1$s. <a href="%3$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Más información</a>.
